glf-i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

glf-i

guximtar likfidus fuqija inkuadruse
 
ForumMe një koncert artistik të shtunën përmbyllen “Javët gjermane” I_icon_mini_portalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Me një koncert artistik të shtunën përmbyllen “Javët gjermane”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
EgZ0nYy...
Numri i postimeve : 84
Join date : 10/10/2009
Age : 27
Location : batllav

Me një koncert artistik të shtunën përmbyllen “Javët gjermane” Empty
MesazhTitulli: Me një koncert artistik të shtunën përmbyllen “Javët gjermane”   Me një koncert artistik të shtunën përmbyllen “Javët gjermane” I_icon_minitimeTue Oct 20, 2009 2:36 pm

Koncerti përmbyllës i “Javëve gjermane“, i cili do të mbahet më të shtunën (17.10.09) në orën 20:00 në Sallën e Kuqe në Prishtinë, konsiderohet si një ndër pikat kulminante të aktiviteteve shumë të suksesshme të javëve të shkuara....

Në përmbyllje të “Javëve gjermane“ 2009 dy solistë të njërës prej operave më të njohura në botë, të Semper-Operës së Dresdenit do të fascinojnë publikun në Kosovë.

Tenori Timothy Oliver dhe pianistja Ekaterina Sapega do të prezantojnë programin e tyre, i cili përfshinë repertorin e këngëve artistike gjermane të periudhës klasike dhe romantike.
Ndër të tjera do të interpretohen vepra nga Ludwig van Beethoven, Felix Mendelssohn-Bartholdy dhe Richard Strauss. Të dy artistët janë të angazhuar në Operën shtetërore të Saksonisë në Dresden (Semperoper), duke u përqendruar rregullisht në shpërndarje të ndryshme të roleve.

Mbrëmja me këngë artistike është pjesë e një turneu nëpër Maqedoni, Kosovë dhe Serbi – tri vendet e Ballkanit perëndimor, në të cilat janë duke u mbajtur “Javët gjermane“ 2009.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Me një koncert artistik të shtunën përmbyllen “Javët gjermane”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
glf-i  :: Kultur-
Kërce tek: