glf-i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

glf-i

guximtar likfidus fuqija inkuadruse
 
ForumPolitikane paciente tek psikiatri (!?) I_icon_mini_portalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Politikane paciente tek psikiatri (!?)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
EgZ0nYy...
Numri i postimeve : 84
Join date : 10/10/2009
Age : 27
Location : batllav

Politikane paciente tek psikiatri (!?) Empty
MesazhTitulli: Politikane paciente tek psikiatri (!?)   Politikane paciente tek psikiatri (!?) I_icon_minitimeTue Oct 20, 2009 10:34 pm

Nje deputet i Parlamentit tone vizitonte nje ekspozite pikture. Si ndalet, ne nje qoshe te galerise, therret piktorin dhe e pyet:

- Perse e keni zgjedhur per te pikturuar, kete fytyre idioti?

- Zoteri i nderuar, - ia ktheu piktori, - nuk eshte pikture por pasqyre(?)Nano, Berisha e Meta ne anijen kozmike

Ne Amerike u vendos, qe edhe nje politikan shqiptar te nisej per ne hapesire, me anije kozmike(!) Dhe kur vendos Amerika, nuk ka as diskutim e as kundershtim.

Po, kishte dhe nje kusht tjeter ne kete "histori": Ne anije do te hipte vetem njeri dhe ai nuk do te kthehej me kurre ne toke(!) Ndaj, specialistet e NASA-s moren ne intervista politikanet shqiptare:

I pari u pyet Berisha:

- Sa para do, qe te nisesh ne kete anije?

- Nje milione dollare, - ia ktheu Berisha, - Sepse, te gjitha keto para, do tua dhuroj shqiptareve te varfer dhe te papuneve te shumte, qe la kjo Qeveri-hajdute(!)

I dyti u intervistua Ilir Meta:

- Dua dy milione dollare, - iu pergjigj pyetjes se specialisteve te NASA-s kryeministri yne, - Njerin tua ndaj ministrave te varfer, qe te mos bejne korrupsion dhe tjetrin per te shtruar rrugen, nga Kryeministria deri tek shtepia ime(!)

Pas tij, u pyet Fatos Nano, i cili kerkoi menjhere, tre milion dollare(!)

- Pse kaq shume ?!- habiten specialistet amerikane.

Po te me jepni tre milione, nje do ta mbaj per vete, nje do tua ndaj anetareve te Komitetit Drejtues per ti pasur me vete dhe tjetrin, do tia jap Berishes, per te hipur ne anijen kozmike(!) Se, aq kerkoi ai, nje milion, apo jo ?!Berisha dhe femijet

Duke ecur mbi nje ure, Berisha rreshqet dhe bie ne uje(!)

Tre femije, qe ishin duke notuar, u zhyten dhe e nxoren ate ne breg

- Bravo çuna! Tani qe me nxoret, kerkoni çfare te doni

- Une dua te gjitha lodrat e botes, - tha femija i pare.

- Une dua nje shtepi te madhe, qe te mos zihen më mami me babin,- kerkoi i dyti.

- Ndersa une,- u hodh i treti, - dua nje karroce invalidi, me nje magnetofon te madh

- Ce do karrocen,- u habit Berisha,- ti nuk je invalid ?!

- E po, do te behem, sa ta marre vesh babai, se te shpetova ty nga mbytja(!)Kulmi i zhvillimit dhe Shqiperia

-Nje amerikan, nje gjerman, nje japonez dhe nje shqiptar perpara zotit-


Amerikani:- O Zot, me thuaj, kur do te arrijne ne kulmin e zhvillimit ?

Zoti:- Ju te zhvilluar jeni, por do tu duhen dhe 30 vjet, qe te arrini kulmin e zhvillimit(!)

Amerikani i merzitur nxjerr pistolen dhe i bie vetes

I vjen radha gjermanit. Edhe atij Zoti i pergjigjet, se do tu duhen edhe disa dhjetra vjet per te arritur kulmin e zhvillimit(!) Te njejten pergjigje i jep Zoti edhe japonezit(?)

Ata, duke pare, se nuk mund te rronin, aq sa ti shihnin vendet e tyre ne kulmin e zhvillimit, vrasin veten

i vjen rradha shqiptarit:

Shqiptari:- O Zot, po ne, kur do ta arrijme kulmin e zhvillimit?

Po, pa mbaruar mire fjalen shqiptari, degjohen dy krisma

(?) Kishte vrare veten Zoti(!) 14 hits
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Politikane paciente tek psikiatri (!?)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
glf-i  :: Barcoleta-
Kërce tek: