glf-i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

glf-i

guximtar likfidus fuqija inkuadruse
 
ForumAmerikanet I_icon_mini_portalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Amerikanet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
EgZ0nYy...
Numri i postimeve : 84
Join date : 10/10/2009
Age : 27
Location : batllav

Amerikanet Empty
MesazhTitulli: Amerikanet   Amerikanet I_icon_minitimeTue Oct 20, 2009 10:37 pm

Nje grup turistesh amerikane jane ne ekskursion ne vullkanin Etna. Njeri prej tyre i afrohet kraterit plot tym dhe llave dhe thote: - me kujton ferrin

Guida thote me vete "keta amerikanet skane lene vend pa shkelur"

Ndihma

Nje adoleshent therret me telefon ndihmen e shpejte:

-Ndihme, ndihme, kam gelltitur celsin e shtepise,cte bej?

-Hyr nga dritarja.

Moda

Fatorinoja qytetarit:

-Aboneja juaj eshte e vitit te kaluar.

-Ska problem, sjam nga ata qe ndjek moden.

Figurat

Qytetari i drejtohet lypesit.

-Ti sje i verber sic shkruan kartela qe ke ne qafe,te pashe duke lexuar gazeten.

-Gabohesh, une po shihja vetem figurat.

Kulmi i kulmeve

I thote nje memec nje shurdhi: Nje qorr po na vrojton!

Kulmi i kulmeve

Kulmi i shpejtesise eshte ta rrotullosh aq shpejt koken sa te arrish te kapesh veshin me dhembe..

Nuk e dija

Gjykatesi: Pra ti pranon se i kalove viktimes me nje kamion te ngarkuar?

Shoferi: Po, zoti gjykates.

Gjykatesi:Dhe cke per te thene per tu mbrojtur?

Shoferi: Se dija qe ishte i ngarkuar.

Ne tren

Nje burre hyri me nxitim ne nje kabine treni dhe tha:

-Ne kabinen ngjitur nje zonje I ra te fiket.

Mos ka ndonje uiski?

Menjehere disa faqore u zgjaten drejt tij.

Ai mori njeren e piu gati komplet dhe tha:

-Faleminderit.

Gjithmone behem keq kur shoh nje zonje qe humb ndjenjat.

Gjirokastriti

Nje gjirokastrit i thote babait: "Kam gjetur nje goxha vajze nga Tirana do ta marr". Dhe babai: "Mire, mire, po rrugen kush e paguan" ?

Zvogelimi

-Qyqja, more burre, cfare me ka gjetur! - i thote gruaja te shoqit.

-Cka, moj?

-I kam lare djalit teshat dhe jane zvogeluar e si bejne me!

-Laje dhe djalin

Kercimtari

- Ti do te ishe nje kercimtar i mire, por te mungojne dy gjera.

- Cilat?

- Dy kembet e tua.

Teshtima

Markezja po i ofron caj nje gjenerali plak qe e ka gjoksin plot me medalje.

Hyn sherbetori dhe thote:

- Zonje, mos i re gje ziles?

- Jo, ishte gjenerali qe teshtiu.

Suksesi

- Ti shet dere me dere, kujt ja dedikon suksesin tend?

- Ketyre fjaleve qe them kur nje vajze me hap deren "Zonjushe, a je vetem ne shtepi?"

Engjelli

Nje tip gjendet papritur ne parajse dhe i thote Shen Pjetrit:

- Cudi si arrita ketu? Mua me kujtohet vetem se po i jepja makines

- Po, dhe ne nje moment gruaja jote te tha "Po me le ti jap makines je nje engjell."

- Dhe ja ku je tani.

Klienti i bezdisshem

Midis shitesish:

- Cfare klienti i bezdisshem. Donte dy kepuce qe te vrisnin ne te njejtin vend.

Dhoma te ndara

Pas marteses se merzitshme, te dy bashkeshortet(ai bukurosh pa asnje dysh, ajo e pasur por shume e shemtuar), nisen per muaj mjalti. Mberrijne ne nje hotel. Recepsionisti shikon gruan, pastaj pyet burrin:

- Dhoma te ndara?

Fund i lumtur

- A pati drama nje fund te lumtur?

- Po. Te gjithe u kenaqen qe ajo mbaroi.

Gruaja ime

Anija ndalon ne nje port dhe te gjithe marinaret vershojne ne toke me perjashtim te njerit. Kapiteni e pyet:

- Po ti, ske nje grua ne kete port?

- Kam, si skam, por eshte gruaja ime.

Basti

Tha klienti:

- Ah, jo, nuk do te porosit kerpudha.

- Ato gati sa sme helmuan javen qe shkoi. Kamarieri u perul me kofidence mbi tavoline dhe iu pergjigj:

- Me gjithe mend?

Atehere e fitova bastin me guzhunierin.

Ne Paris

Dy tipa takohen ne bar.

Thote njeri:

- Javen tjeter do te shkoj ne Paris per here te pare, dhe do te rri plot nje muaj.

- Po gruan, sdo ta marresh?

- Pse, ti kur shkon per ski a e merr boren me vete?

Biznesmeni

Nje biznesmen i pasur qyteti po qendronte ne nje hotel fshati. Nje mengjez, ndersa po hynte ne dhomen e ngrenies se hotelit, I vetmi qiraxhi I ulur ne nje tavoline, u ngrit ne kembe.

Atij iu be qejfi dhe i tha: - Ulu,ulu.

Qiraxhiu u cudit:

- Pse, a smund te marr marmallaten nga tavolina tjeter?

Katani ne plazh

Nje cift kishte shkuar ne plazh. Gruaja shkoi te lahej ne det, ndersa burri po

rrinte shtrire mbi reren e nxehte. Ne kete cast gruaja del e trembur nga deti,

duke bertitur:

- Katani, katani, me kapi nga kembet(e kishte fjalen per oktapodin)

Amazona

Nje eksplorator humb ne pyjet e pafund te Amazones. Pas tre dite bredhjesh me ne fund sheh nje njeri qe del pas nje kacubeje.

I thote:

- O zot, shpetova, kam tre dite i humbur dhe me ne fund gjeta nje njeri. Se imagjinon dot se sa i lumtur qe jam.

- Ske perse te jesh fare i lumtur. Une kam 10 vjet qe kam humbur.

Dashuria

- Petrit, jam cmendur pas teje.

- Mire, mire, por rri larg babait tim.

- Pse, eshte i ashper me vajzat qe te vijne rrotull?

- Jo, por eshte drejtor i spitalit psikiatrik.

Arancata

Nje tip hyn ne nje bar dhe porosit nje arancate. Barmeni ia jep, ai e pi me nje fryme dhe ben te dale. Barmeni e ndalon:

- Nje moment, ti spagove.

- Me fal per kuriozitetin, por ju e keni paguar nje here arancaten.

- Po.

- Atehere skuptoj perse duhet ta paguaj dhe uneNe avion
Zoterinj, komandanti i aeroplanit ju paralajmeron,se avioni po rrezohet, dhe i lutet zoterinjve pasagjere qe ti mbajne pasaportat me dhembe, duke evituar kaosin e zakonshem qe ndodh per njohjen e kufomave.

Ato nuk ndizen
Dua te le duhanin, por nuk di si ti t'ja bej.
E ke provuar me karamele?
Po por ato nuk ndizen!...

Burri
- Im shoq s'me kupton me.
- Ç'fare do ndonje grua tjeter?!
- Jo, jo eshte shurdhuar.

Humbas pensionin
- Do te te jap nje ilaç qe do te te rinoje 20 vjet, megjithese je 65 vjeçar.
- Mos se humbas pensionin...

Dy here me shume
- Tani vjershat e mija i lexojne dy here me shume njerez.
- Urime, nuk e dija qe je martuar...

Aspirinat
U zgjova kete mengjes dhe u ndjeva shume keq, i thote nje tip nje shoku dhe vendosa te vras veten duke marre 1000 aspirina.
- Po pastaj?
- Pasi piva 2 dhe e ndjeva veten me mire.

E shkelqyeshme
- Si t'u duk dreka e dashur?
- E shkelqyeshme, me qe ra fjala, çfare kishim per dreke?

Mamaja
Nje fshatar po kthehej ne shtepi nga pazari, por kishte ndjesine sikur kishte harruar diçka , por nuk po e kujtonte se çfare.
Ndersa po i afrohej shtepise, kjo bindje ju be kaq e forte saqe ai ndali kuajt dy a tre here., krruajti koken i turbulluar dhe perpiqej te rikujtonte çfare kishte harruar, por me kot. Me ne fund arriti ne shtepi, takoi te bijen, e cila duke e pare me çudi thirri: "Baba, ku e le mamin?!"...

Muratori
- Kush jane 21 mjetet e nje muratori?
- 20 shishe birre dhe nje gazete e vjeter.

Fjalekryqi
Brixhilda po mbush nje fjalekryq:
- Ç eshte fundi i jetes? Me shtate shkronja!
- Martesa -pergjigjet babai.

Floket

Nje zoteri shkon ne polici dhe deklaron se gruaja e tij eshte zhdukur.

- Si i ka floket? - pyet polici.

- Bjonde, geshtenje ose te kuq.

- Mos kujton se po bej shaka?

- Aspak - tha burri - gruaja mu zhduk kur po shkonte ne parukieri.

Shenja te vecanta

Ne zyren e pasaportave.

- Pra ti je 1.8 m i gjate, me sy gri, floke geshtenje.

- Ke ndonje shenje te vecante?

- Po, leviz dhe veshet

Ankandi

Nje dyqan kafshesh falimenton dhe kafshet nxirren ne ankand. Midis tyre eshte dhe nje papagall qe nje zoteri do ta bleje. Por gjithmone del dikush qe e kalon oferten e tij.

Por me ne fund ai e fiton.Del nga dyqani i kenaqur por fillon e bren dyshimi se mos papagalli nuk flet. Pyet shitesin:

- A flet ky papagalli?

Atehere flet papagalli:

- E kush sipas teje i beri gjithe ato kontro-oferta?

Te dentisti

Nje burre shkoi tek dentisti. Ai filloi ti gerryente dhemballen dhe pas dy ore pune e pyet pacientin!

- Mos e kishit mbushur me pare kete dhemballe?

- Jo - i pergjigjet pacienti.

Dentisti vazhdoi punen perseri me tryele. Pas nje ore I beri te njejten pyetje, dhe mori te njejten pergjigje nga pacienti. Pas nje ore tjeter e pyeti:

- Me falni qe po ju bezdis, mos e keni mbushur me pare kete dhemballe?

- Jo - tha pacienti i cuditur - perse me pyesni,

- Po ja, ne turjele me kane mbetur ca copa te vogla ari.

- Aha, tani e kuptova - tha pacienti - paske arritur me turjele deri te kapsja e kravates.

N.q.s keni ndonje barcalete te bukur mos ngurroni te na e dergoni ne View High Resolution
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Amerikanet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
glf-i  :: Barcoleta-
Kërce tek: