glf-i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

glf-i

guximtar likfidus fuqija inkuadruse
 
ForumKonfirmohet prodhimi i Audi R8 e-Tron I_icon_mini_portalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Konfirmohet prodhimi i Audi R8 e-Tron

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xeNi
Numri i postimeve : 36
Join date : 09/10/2009

Konfirmohet prodhimi i Audi R8 e-Tron Empty
MesazhTitulli: Konfirmohet prodhimi i Audi R8 e-Tron   Konfirmohet prodhimi i Audi R8 e-Tron I_icon_minitimeSat Oct 10, 2009 10:58 am

Në panairin e mbajtur kohë më parë në Frankfurt të Gjermanisë, Audi ka paraqitur konceptin elektrik të modelit R8 dhe paksa papritur qysh tani ka konfirmuar se ky automjet do të shkoj në prodhim dhe se në treg do të duhej të gjendej në vitin 2012.
Audi R8 me motorizim elektrik gjithsesi ka qenë njëri prej atraksioneve të panairit të Frankfurtit, e arsye për këtë gjithsesi ka qenë fuqia e tij.

Sa për rikujtim, e-Tron futet në lëvizje nga bateritë litium-jon (42.4 kW/h) dhe katër elektromotorë me 313 kuaj fuqi (230 kW) si dhe momenti i pabesueshëm i rrotullimeve maksimale prej 4.500 Nm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Konfirmohet prodhimi i Audi R8 e-Tron
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
glf-i  :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: