glf-i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

glf-i

guximtar likfidus fuqija inkuadruse
 
ForumEkran 56 inçësh nga Sony I_icon_mini_portalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ekran 56 inçësh nga Sony

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xeNi
Numri i postimeve : 36
Join date : 09/10/2009

Ekran 56 inçësh nga Sony Empty
MesazhTitulli: Ekran 56 inçësh nga Sony   Ekran 56 inçësh nga Sony I_icon_minitimeSat Oct 10, 2009 11:02 am

Kompania Sony në panairin japonez “CEATEC” ka paraqitur një prej ekraneve më të avancuara të ditëve të sotme të dedikuar për profesionistë. Shenja dalluese e ekranit është SRM-L560, e veç diagonales prej 56-inçësh sjell edhe rezolucion prej 3.840 x 2.160 piksela.
Këndi i shikimit është 176 shkallë nga të gjitha anët, derisa sensori RGB i prapavijës në kombinim me sensorin të brendshëm termal zbulon dhe kompenson ndriçimin uniform të tij.

Gjithashtu, pamja mund të ndahet në katër pjesë, secila me rezolucion prej
1.080 piksela. Në të mund të gjenden Ethernet, USB, DVI, HDMI e VGA, derisa në ofertë janë adaptorët për formatet profesionale si HD-SDI e SD-SDI.

Në shitje fillimisht do të gjendet pikërisht në tregun japonez më 1 nëntor me çmim të përllogaritur prej 7.700 dollarësh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ekran 56 inçësh nga Sony
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sony Ericsson Satio (Idou) në shitje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
glf-i  :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: