glf-i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

glf-i

guximtar likfidus fuqija inkuadruse
 
ForumBooklet 3G gjatë këtij muaji I_icon_mini_portalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Booklet 3G gjatë këtij muaji

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xeNi
Numri i postimeve : 36
Join date : 09/10/2009

Booklet 3G gjatë këtij muaji Empty
MesazhTitulli: Booklet 3G gjatë këtij muaji   Booklet 3G gjatë këtij muaji I_icon_minitimeSat Oct 10, 2009 11:03 am

Netbooku i kompanisë Nokia në shitje del më 22 tetor, fillimisht në Gjermani në ofertën e operatorit të telefonisë mobile O2 me kontratë dyvjeçare.
Netbooku Booklet 3G i Nokias i cili po pritet me padurim do të dal në shitje gjatë këtij muaj. Data e saktë e lansimit në treg të pajisjes është 22 tetor, që jep të kuptojë se ai do të ketë të parainstaluar edhe sistemin operativ Windows të kompanisë Microsoft që lansohet po të njëjtën ditë.

Siç pritet, Nokia Booklet 3G vjen në ofertën e operatorit gjerman të telefonisë mobile O2 me çmim fillestar prej 249 euro dhe dy lloj paketash të parapagimit – ai bazik me 20 euro në muaj dhe atë prej 25 eurosh. Marrëveshja duhet të nënshkruhet për afat 24 mujor.

Pos karakteristikave standarde, kjo pajisje ofron lidhje 3G/HSPA me rrjetet mobile, WiFi e Bluetooth, por edhe GPS të integruar si dhe bateri me autonomi të deklaruar prej 12 orësh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Booklet 3G gjatë këtij muaji
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
glf-i  :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: