glf-i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

glf-i

guximtar likfidus fuqija inkuadruse
 
ForumFMN: Ekonomia shqiptare ne përmirësim I_icon_mini_portalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 FMN: Ekonomia shqiptare ne përmirësim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
laBi
AdminNumri i postimeve : 40
Join date : 09/10/2009

FMN: Ekonomia shqiptare ne përmirësim Empty
MesazhTitulli: FMN: Ekonomia shqiptare ne përmirësim   FMN: Ekonomia shqiptare ne përmirësim I_icon_minitimeSat Oct 10, 2009 11:17 pm

Ministri i Financave te Italisë dhe përfaqësuesi i vendeve te rajonit në Fondin Monetar Ndërkombëtar, Giulio Tremonti, raportoi në Stamboll së “ekonomia shqiptare pritet te kthehet te rritja ekonomike pozitive brenda këtij viti” dhe se “sistemi financiar si dhe bilancet e kompanive mbeten te shëndosha”.
Në analizën e tij për vendin tonë, Tremonti deklaroi se themelet ekonomike te Shqipërisë janë te shëndosha dhe se rritja ekonomike këtë vit ehte mbështetur nga kërkesa e brendshme dhe është financuar gjerësisht nga buxheti”.


Tremonti raportoi para Komitetit Financiar te FMN-se ne takimin vjetor te vjeshtës që u zhvillua në Stamboll.

FMN rriti vlerësimin për rritjen e PBB-se te Shqipërisë nga 0.4 ne 0.7 për qind te PBB-se javën e kaluar ndërsa parashikoi një rritje te dobët prej 2.2 për qind për vitin 2010.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://glf-i.albanianforum.net
 
FMN: Ekonomia shqiptare ne përmirësim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ekonomia po fillon të rritet përsëri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
glf-i  :: Ekonomi-
Kërce tek: