glf-i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

glf-i

guximtar likfidus fuqija inkuadruse
 
ForumPesimizmi i dollarit po arrin fundin I_icon_mini_portalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Pesimizmi i dollarit po arrin fundin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
laBi
AdminNumri i postimeve : 40
Join date : 09/10/2009

Pesimizmi i dollarit po arrin fundin Empty
MesazhTitulli: Pesimizmi i dollarit po arrin fundin   Pesimizmi i dollarit po arrin fundin I_icon_minitimeSat Oct 10, 2009 11:18 pm

Pesimizmi rreth valutës së SHBA është në tregues ekstremë dhe sinjalizon se dollari po arrin fundin e rënies, tha të premten analisti i vjetër amerikan Robert Prechter. Dollari është në rënie dhe tregjet e aksioneve janë në ngritje',-' tha Prechter, i cili u bë i njohur në botë kur parashikoi shembjen e tregjeve të aksioneve në vitin 1987, dhe është themelues e president i analistëve Elliott Wave International në Gainesville të Georgias
“Indeksi i dollarit është gati të ngrihet për një vit ose më shumë”,- tha Prechter, i cili parashikon se indeksi i dollarit do të ngrihet mbi kuotën e fundit maksimale që arriti në mars të këtij viti.

Teksa ekonomia zhytet në deflacion në një tjetër raund dështimesh bankare, tregjet amerikane të aksioneve gjithsesi, “midis periudhës së tanishme dhe fundit të vitit që vjen, do të jenë më të lira se më e ulëta e marsit 2009',-' tha ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://glf-i.albanianforum.net
 
Pesimizmi i dollarit po arrin fundin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
glf-i  :: Ekonomi-
Kërce tek: